Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego!

kw.
28

4.6/5 (liczba głosów: 9) - ocena czytelników Myrmebloga

 

Dzień Otwarty na Kampusie UJ

Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego

Źródło: http://www.uj.edu.pl/

W sobotę 12 maja 2018 roku wyjątkowe Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie! Po 20 latach zakończono budowę Kampusu. Z tej okazji organizowany jest dzień otwarty. Każdy z wydziałów przygotowuje mnóstwo atrakcji. Kampus będzie otwarty naprawdę długo, ale podkreślam, że każda atrakcja ma swoje własne wyznaczone godziny, więc sprawdźcie wszystko dokładnie. Co czeka na Was? Przeczytajcie koniecznie!

 

Program Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ, ul. Gronostajowa 5:

Poniżej znajdziecie szczegółowy plan wystaw organizowanych przez Koło Studenckich Projektów Badawczych i Edukacji Przyrodniczej, z którego to ramienia będę uczestniczył w wydarzeniu. Pozwoliłem sobie podkreślić informacje związane z mrówkami, których oczywiście nie zabraknie! 😉 W dalszej części wpisu znajdziecie również link do pełnego programu dla wszystkich wydziałów UJ i wszelkich wydarzeń towarzyszących dniu otwartemu.

 

Pokazy (godz. 11.00-17.00):

– Owady i ich tajemnice – pokaz żywych owadów. Obejrzyj, dotknij, przełam strach i lęk. Poznaj piękno wybranych gatunków owadów.

– Elektryczność w przyrodzie. Skąd się biorą pioruny? – generatora Van de Graaffa.

– Astrobiologia – sięgając gwiazd. Czy w Kosmosie jest życie? Jakie warunki panują na innych planetach?

– Niezwykły świat owadów społecznych. Pszczoły, mrówki, trzmiele? Zobacz jak wygląda ul i rodzina pszczela. Czy królowe mrówek noszą koronę?

– ?…a może kiedyś to będziesz Ty?? Biolodzy dla najmłodszych! Czym skorupka za młodu? Zaszczepiamy pasję przyrodniczą najmłodszym! Konkursy, gry, zabawy.

 

Warsztaty:

– Zrób odlew skamieliny (I piętro, godz. 11.00-13.00) – warsztaty dla dzieci. Zajęcia w formie pokazu z możliwością zrobienia odlewu gipsowego wybranych skamielin.

 

Konkursy/wystawy/spacer:

– Indywidualne zwiedzanie ekspozycji stałych i okresowych w CEP (godz. 10.00-17.00).

– Zwiedzanie z przewodnikiem ekspozycji „Historia życia na Ziemi” (godz. 11.00, 12.30, 14.00, 16.00) – poznaj historię rozwoju życia na Ziemi. Zobacz ślady i pozostałości organizmów sprzed milionów lat.

– Zwiedzanie z przewodnikiem ekspozycji antropologicznej (godz. 11.00, 13.00, 16.00) – Kiedy powstał człowiek? Jakie jest jego zróżnicowanie? Czy choroby mają wpływ na jego wygląd?

– W poszukiwaniu mrówek (godz. 11.00, 13.30, zbiórka pod „Smokiem wawelskim” przy CEP) – wycieczka przyrodnicza łąkami wokół Kampusu.

– Zwiedzanie z przewodnikiem ekspozycji zoologicznej (godz. 11.30, 13.30, 15.00) – Ile jest zwierząt na Ziemi? Jak żyją? Co wpływa na ich rozmieszczenie? Poznaj nieznane fakty z życia znanych zwierząt.

 

Cały Program Dnia Otwartego na Kampusie UJ

Wszystkie wydziały Uniwersytetu Jagiellońskiego przygotowały szereg rozrywek. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Cały program znajdziecie pod tym linkiem: Program Dnia Otwartego na Kampusie UJ.

Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego

Źródło: http://www.uj.edu.pl/

Wykłady, warsztaty, konkursy, quizy, wystawy, zajęcia terenowe organizowane są przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, Wydział Matematyki i Informatyki, Wydział Chemii, Wydział Biologii, Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej, Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, Wydział Geografii i Geologii, Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej, Instytut Nauk Geologicznych, Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS, Małopolskie Centrum Biotechnologii oraz Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ. W programie znajdziecie również bogatą ofertę wydarzeń towarzyszących jak: „Piknik Rodzinny”, „Bieg charytatywny BohateRun”, „UJ dla Krakowa”, „Spotkania mieszkańców miasta z naukowcami”, „Regaty wioślarskie o Puchar Rektora UJ”, a także „Nowoczesność 4 kilometry od centrum Krakowa”. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj: Wydarzenia dodatkowe. Do eventu pozostały jeszcze 2 tygodnie. Na pewno dojdzie jeszcze wiele ważnych informacji. Jeśli chcecie być na bieżąco, dołączcie do wydarzenia na Facebooku: Dzień Otwarty na Kampusie.

 

Czytelnicy Myrmebloga!

Zachęcam do udziału w jedynym i niepowtarzalnym Święcie Uniwersytetu Jagiellońskiego! Wybieracie się? Koniecznie dajcie znać w komentarzach! 😉

 

Udostępnij artykuł:

Skomentuj

 
Facebook