O mnie

Sie
07

Witaj na moim blogu!

 

O mnie

 

Kim jestem?

Nazywam się Filip. Mam 22 lata. Jestem licencjatem biologii na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Od 7 lat zajmuję się hodowlą mrówek. 3 lata temu założyłem blog edukacyjny na temat tego nietypowego, bardzo niszowego w Polsce hobby. Realizuję ten cel tworząc artykuły na temat myrmekologii, a także biorąc udział w wydarzeniach, dzięki którym mogę popularyzować mrówki: Dni Owada, warsztaty myrmekologiczne, zajęcia z mrówkami w przedszkolach, praktyki studenckie, Noc Naukowców, Noc Biologów oraz Festiwal Nauki.

 

Moje zainteresowania

Moim głównym hobby jest myrmekologia – nauka o mrówkach. Prowadząc bloga rozwinąłem w sobie także inną pasje makrofotografię. Oprócz tego jestem sympatykiem tematyki rozwoju osobistego. W wolnej chwili słucham audiobooków i czytam blogi, poszerzając wiedzę na ten temat.

 

Cel Myrmebloga

Blog ma za zadanie pomóc mi w systematycznej pracy i pogłębianiu wiedzy z zakresu myrmekologii. Dokładam wszelkim starań, aby treści na blogu były interesujące i pomocne dla Was – odwiedzających. Chciałbym także, aby przez swoje nietypowe pasje młodzi pod presją środowiska nie rezygnowali z własnych zainteresowań, a zobaczyli w tym możliwość rozwoju i dobrej zabawy.

 

Krótka instrukcja obsługi strony

Po prawej stronie znajduje się szeroka gama możliwości. Możesz polajkować lub zasubskrybować moją stronę na portalach społecznościowych. Pod spodem znajdują się kategorie, w których znajdziesz pogrupowane tematycznie artykuły. Możesz wziąć udział w teście wiedzy o mrówkach – MyrmeQuiz. Koniecznie zagłosuj w ankiecie, dzięki której poznam Twoją opinię na temat wyglądu bloga i będzie ona wskazówką dla kolejnych odwiedzających. Możesz także wejść w Kalendarz rójek informujący o lotach godowych danych gatunków, po jakich młode królowe zaczynają szukać miejsca na zainicjowanie nowego gniazda i które to wyłapuje się, zakładając własną kolonię w domu. Zachęcam również do przeczytania 5 najlepiej ocenianych postów na blogu.

 

Zapraszam

Czytaj, pogłębiaj swoją wiedzę, oceniaj i komentuj! Niech zasób wiadomości znalezionych na Myrmeblogu okaże się dla Ciebie pomocny!

 

Ostatnia aktualizacja: 20.07.17r.