O mnie

Sie
07

Witaj na Myrmeblogu!

 

O mnie

 

Kim jestem?

Jestem Filip. Mam 23 lata. Ukończyłem studia licencjackie na kierunku biologia na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. W 2017 roku rozpocząłem studia magisterskie (kierunek: biologia) na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 8 lat zajmuję się hodowlą mrówek. 4 lata temu założyłem blog edukacyjny na temat tego nietypowego, niszowego w Polsce hobby. Realizuję ten cel tworząc artykuły na temat myrmekologii, a także biorąc udział w wydarzeniach, dzięki którym mogę popularyzować naukę o mrówkach takich jak:

Ogólnopolskie Dni Owada

Warsztaty myrmekologiczne

Zajęcia edukacyjne z mrówkami w przedszkolach

Myrmekologiczne praktyki studenckie

Małopolska Noc Naukowców

Noc Biologów

Festiwal Nauki i Sztuki

 

Moje zainteresowania

Do moich głównych zainteresowań należą: myrmekologia (zarówno jeśli chodzi o naukę o mrówkach jak i hodowlę mrówek w domu), popularyzacja nauki (poprzez blog, wydarzenia edukacyjne oraz pracę z dziećmi), fotografia przyrodnicza (głównie makrofotografia), a także pasja badawcza i związane z tym moje studia o kierunku biologicznym.

 

Cel Myrmebloga

Blog ma za zadanie pomóc mi w systematycznej pracy i pogłębianiu wiedzy z zakresu myrmekologii. Dokładam wszelkim starań, aby treści na blogu były interesujące i pomocne dla Was – odwiedzających. Chciałbym także, aby przez swoje nietypowe pasje młodzi pod presją środowiska nie rezygnowali z własnych zainteresowań, a zobaczyli w jaki sposób można wykorzystywać swoje możliwości.

 

Krótka instrukcja obsługi strony

Po prawej stronie znajduje się szereg opcji. Możesz polajkować lub zasubskrybować moją stronę na portalach społecznościowych. Pod spodem znajdują się kategorie, w których znajdziesz pogrupowane tematycznie artykuły. Możesz wziąć udział w teście wiedzy o mrówkach – MyrmeQuiz. Koniecznie zagłosuj w ankiecie, dzięki której poznam Twoją opinię na temat wyglądu bloga i będzie ona wskazówką dla kolejnych odwiedzających. Możesz także wejść w Kalendarz rójek informujący o lotach godowych danych gatunków, po jakich młode królowe zaczynają szukać miejsca na zainicjowanie nowego gniazda i które to wyłapuje się, zakładając własną kolonię w domu.

 

Zapraszam

Czytaj, pogłębiaj swoją wiedzę, oceniaj i komentuj! Niech zasób wiadomości znalezionych na Myrmeblogu okaże się dla Ciebie pomocny! Jeśli to co znajdziesz na moim blogu, będzie dla Ciebie interesujące lub przydatne, to proszę Cię wyraź to swoimi ocenami i komentarzami dla artykułów oraz łapką „Lubię to” na Facebooku. Z góry dziękuję! 🙂

Ostatnia aktualizacja: 22.10.18r.

Facebook