Noc Biologów 2019

sty
08

5/5 (liczba głosów: 1) - ocena czytelników Myrmebloga

11 stycznia (piątek), 16:00-20:00

Noc Biologów 2019

Już po raz trzeci mam możliwość wzięcia udziału w kolejnej edycji Nocy Biologów w Krakowie! Dla wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji zaczerpnięcia wiedzy z zakresu hodowli mrówek, zapraszam na wystawę w Centrum Edukacji Przyrodniczej! Poniżej więcej informacji nie tylko na temat „Fascynującego świata mrówek”, ale także pozostałych atrakcji organizowanych przez Koło Studenckich Projektów Badawczych i Edukacji Przyrodniczej! 😉

 

„Fascynujący świat mrówek”

11 stycznia (piątek) w godzinach 16:00-20:00

Centrum Edukacji Przyrodniczej, ul. Gronostajowa 5

Sala wystaw okresowych, I piętro

Możliwość poznania tajników hodowli różnych gatunków mrówek, zobaczenia wnętrza sztucznego gniazda oraz jego mieszkańców w powiększeniu. Ponadto ciekawostki ze świata mrówek oraz najnowsze doniesienia i badania naukowe.

 

„Astrobiologia – sięgnąć gwiazd”

11 stycznia (piątek) w godzinach 16:00-20:00

Centrum Edukacji Przyrodniczej, ul. Gronostajowa 5

Parter, hall

Czy zastanawialiście się kiedyś nad istnieniem życia poza Ziemią? W jaki sposób życie powstało, rozwijało się i po czym tak naprawdę możemy je rozpoznać? Co sprawia, że Ziemia jest póki co jedyną znaną kolebką życia? Czy istnieją na naszej planecie miejsca przypominające warunki kosmiczne i czy na odległych księżycach gazowych olbrzymów spotkamy organizmy podobne do ziemskich? Wszystkich zaciekawionych zapraszamy do nas! Spojrzymy na biologię z zupełnie innej perspektywy oraz opowiemy o organizmach, które dzięki swoim niesamowitym zdolnościom mogą stać się wkrótce bardzo ważnym elementem naszej eksploracji kosmosu. Podyskutujemy również o przyszłości badań astrobiologicznych. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie, bez względu na wiek! Ze wszystkimi chętnie porozmawiamy o tej, jakże niezwykłej części nauki, a dla młodszych uczestników mamy w planie gry, które pozwolą lepiej poznać temat życia w kosmosie!

 

„…a może kiedyś to będziesz Ty?? Biolodzy dla najmłodszych!”

11 stycznia (piątek) w godzinach 16:00-20:00

Centrum Edukacji Przyrodniczej, ul. Gronostajowa 5

Parter, hall

Koło Studenckich Projektów Badawczych i Edukacji Przyrodniczej zaprasza najmłodszych, mamy nadzieję przyszłych naukowców, do wspólnej zabawy! Będzie kolorowo, wesoło, a co najważniejsze – biologicznie!

 

„Zioła i dzikie rośliny użytkowe – nie tylko herbatą i warzywami ze sklepu człowiek może żyć”

11 stycznia (piątek) w godzinach 16:00-20:00

Centrum Edukacji Przyrodniczej, ul. Gronostajowa 5

Sala wystaw okresowych, I piętro

Na świecie znanych jest około 300 tysięcy gatunków roślin, z czego zaledwie ułamek wykorzystujemy w celach praktycznych. Zastanawiacie się czasem, ile smaków i właściwości leczniczych skrywa w sobie ten ogromny potencjał światowej flory? Na stanowisku zielarskim poznacie niektóre z ciekawszych ziół i dzikich roślin jadalnych zarówno tych z kraju, jak i zza granicy. Dowiecie się wszystkiego o ich właściwościach i sposobach przygotowania. Poznacie także rośliny, które na stałe zagościły w medycynie konwencjonalnej oraz przetestujecie swoją znajomość ziół po ich zapachu. Przyjdźcie, a może nawet wywróżymy wam coś z fusów.

 

Noc Biologów w Krakowie (warsztaty/pokazy/wykłady) – więcej informacji:

Wydział Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego

Centrum Edukacji Przyrodniczej

Instytut Systematyki i Ewolucji Zwierząt PAN

 

Nie jesteś z Krakowa?

Noc Biologów 2019

Źródło: http://www.nocbiologow.pl

Nic straconego! Wydarzenie odbywa się w całym kraju. W tym linku znajdziesz informacje na temat 34 ośrodków naukowych w Polsce zaangażowanych w tegoroczną Noc Biologów.

 

Udostępnij artykuł:

Skomentuj

 
Facebook