Warsztaty tropikalne dla dzieci

sie
02

5/5 (liczba głosów: 4) - ocena czytelników Myrmebloga

 

O tropikach dla najmłodszych! 😀

arsztaty tropikalne dla dzieci

Zgodnie z obietnicą umieszczam relację z drugiego projektu edukacyjnego. Tym razem totalna nowość! 😀 Miałem okazję podzielić się moimi doświadczeniami z wyprawy na Borneo, a także przygotować młodych łowców przygód do egzotycznych podróży w przyszłości! Podobnie jak zajęcia myrmekologiczne, warsztaty tropikalne również składały się z cotygodniowych spotkań w Royal International School oraz Open Future International School we współpracy z firmą edukacyjną Warsztatownia. W dalszej części wpisu czekają na Was szczegółowe relacje!

 

Warsztaty tropikalne dla dzieci – szczegółowe relacje

Borneo to trzecia co do wielkości wyspa świata ? Jest tu ciepło i deszczowo prawie przez cały rok. Wyspę porasta…

Opublikowany przez Royal International School Wtorek, 15 października 2019

W dżungli można przeżyć wiele ciekawych przygód: spotkać dzikie zwierzęta ? przedzierać się z maczetami przez dzikie…

Opublikowany przez Royal International School Czwartek, 24 października 2019

Biom to rozległy obszar o charakterystycznym klimacie, określonej szacie roślinnej i świecie zwierzęcym ? Na warsztatach…

Opublikowany przez Royal International School Środa, 30 października 2019

Na ostatnim spotkaniu bloku Tropikalnego poruszyliśmy szalenie ważną kwestię jaką jest globalny problem deforestacji,…

Opublikowany przez Royal International School Środa, 6 listopada 2019

 

Warsztaty tropikalne dla dzieci – krótkie podsumowanie

Zajęcia tropikalne były dla mnie świetną przygodą! Znów mogłem przenieść się  w ten niesamowity, tętniący życiem świat! O ile wcześniej przeprowadzałem zajęcia z mrówkami dla dzieci, o tyle warsztaty tropikalne były całkowitą nowością. Program został przygotowany od podstaw, tak aby był interesujący zarówno dla młodszych jak starszych uczniów. W trakcie tych warsztatów zrozumiałem jak ważna jest edukacja na temat tropikalnych części globu, które ze względu na destrukcyjną działalność człowieka diametralnie się zmniejszają. Świadomość utraconej z dnia na dzień bioróżnorodności jest zbyt mała, a kampanie na rzecz ochrony przyrody często nie mają zbyt dużej siły przebicia. Ludzie nie traktują tego tematu poważnie. Jest to coś co ich nie dotyczy. Nie wiedzą co mogą stracić i jak unikalny świat może już nie być dostępny dla kolejnych pokoleń, jeśli nie zatrzymamy naszej ekspansji. Myślę, że ten aspekt jest niezmiernie istotny, aby poprzez własne doświadczenia dać młodemu człowiekowi podstawy do tego, by wiedział w jakim świecie żyjemy i co możemy stracić, jeśli nie zaczniemy aktywnie działać na rzecz ochrony przyrody. Mam nadzieję, że warsztaty tropikalne to będzie niewielki, ale ważny krok do dobrej zmiany.

 

Do osób rozwijających swoje pasje

Do znudzenia będę powtarzał jak ważne jest dzielenie się swoja pasją z innymi i wykorzystywania nadążających się możliwości! Co ciekawe warsztaty tropikalne nie odbyły by się gdyby nie Festiwal Nauki i Sztuki 2018, na którym to założycielki firmy edukacyjnej Warsztatownia (Aldona i Marta – serdecznie pozdrawiam!) poszukiwały nowych osób do popularyzowania nauki. Rezultatem tego spotkania stały się warsztaty myrmekologiczne, które okazały się dużym sukcesem, a warsztaty tropikalne to kontynuacja naszej świetnej współpracy. Myślę, ze to jeszcze nie koniec! Doświadczenie z osobami, które na co dzień zajmują się popularyzacją nauki z szerokiej gamy dziedzin było niezwykle istotne.  Pasja to jedno, ale umiejętność przekazywania jej w ciekawy sposób dla różnych odbiorców to drugie i tego najlepiej uczyć się od bardziej doświadczonych! 😉

 

Udostępnij artykuł:

2 komentarze dla “Warsztaty tropikalne dla dzieci”

  1.  Mikołaj

    A są jakieś warsztaty myrmekologiczne dla dzieci? W Polsce?

  2.  Filip

    Mikołaju,
    Aktualnie niestety nie. W razie organizacji takich warsztatów, na pewno taka informacja pojawi się wcześniej na Myrmeblogu.

Skomentuj

 
Facebook