Rejestrator rójek 2019

Kwi
28

Rejestrator rójek 2019
4.6 (91.58%) głosów: 19

 

Zgłoś rójkę w rejestratorze rójek!

Rejestrator rójek 2019

Pora na kolejny, tegoroczny rejestrator rójek! Zebrane dane pozwolą w przyszłości stworzyć jeszcze dokładniejszy kalendarz rójek na kolejny rok. Zapraszam do skorzystania z formularza i wzbogacenia danych o lotach gatunków mrówek w Polsce! ?

 

Wystarczy wybrać zaobserwowaną przez Ciebie królową lub rójkę danego gatunku, podać województwo, swoje imię bądź nick oraz adres email. W uwagach możesz dodać dokładny czas i miejsce lub wszelkie inne przychodzące Ci do głowy uwagi. Aby uwiarygodnić Twoje dane (nikt nie jest nieomylny) proszę dodaj zdjęcie królowej, bądź rójki, której byłeś świadkiem. Możesz także dodawać kilka zdjęć na raz przytrzymując „ctrl” i zaznaczając interesujące Cię pliki. Dopuszczalne formaty to: gif, png, jpg, jpeg, a maksymalny rozmiar zdjęć to: 100mb. Do dzieła!

 


Uzupełnij dane o zaobserwowanej rójce 2019:

Gatunek:

Województwo:

Data:

Imię:

Mail:

Uwagi:

Dodaj zdjęcie:

Zabezpieczenie antyspamowe:


 

Przykładowo wypełniony formularz z poprzedniego roku

Gatunek: Manica rubida

Województwo: małopolskie

Data: 15.05.2018

Uwagi: Około 20°C, słonecznie bez chmur. Bardzo liczna, wręcz masowa rójka.

 

Kalendarz rójek 2019

W ramach przypomnienia udostępniam również najnowszy kalendarz rójek 2019, który został zaktualizowany o moje własne obserwacje oraz dane czytelników Myrmebloga wysłanych za pośrednictwem Rejestratora rójek 2018:

Kalendarz rójek 2019

 

Wersja pdf do pobrania –> Kalendarz rójek 2019

 

Czytelniku Myrmebloga!

Jeszcze raz  zachęcam do skorzystania z możliwości rejestratora!  Jeśli w tej chwili używasz kalendarza umieszczonego na Myrmeblogu – super, cieszę się, ale to też czas Twojej inicjatywy! Zgłaszając rójkę w rejestratorze rójek, możesz pomóc przyszłym hodowcom!

 

Udostępnij artykuł:

6 komentarzy dla “Rejestrator rójek 2019”

 1.  Wojciech

  Cześć,
  W związku z tym, ze zbierasz info o rójkach może udostępniał byś w jakimś formularzu świeżo zarejestrowane rójki z podaniem lokalizacji? Ułatwiło by to łowy na rzadsze i bardziej skryte gatunki np. camponotus.
  Pozdrawiam WW

 2.  Filip

  Filip

  Wojchechu,
  Bardzo dziękuję za pomysł! 😉

 3.  Karol

  Wyrzuca kominikat nieprawny format daty , np 12.07.2019

 4.  Filip

  Filip

  Karol,
  Dziękuję za zgłoszenie. Teraz powinno być wszystko ok! 😉

 5.  M.L.

  Witam,
  wbiłem datę 08.07.2019 i jest to data rozpoczęcia się pierwszej rójki. Trwała ona dwa dni. Parę dni później rozpoczęła się kolejna. Trwa nadal i ciągle pojawiają się skrzydlate mrówki. Po chodniku chodzą królowe po locie godowym. Złapałem mrówkę lasius niger i włożyłem do butelki. Czy królowa prawdopodobnie wytrwa do jutra? W butelce nie ma pożywienia, w razie konieczności, mogę pojechać i szybko coś kupić.

 6.  Filip

  Filip

  Królowe Lasius niger są przystosowane do tego, aby po założeniu kolonii nie pobierać pokarmu z zewnątrz aż do wychowania pierwszego potomstwa. 😉

Skomentuj

 
Facebook